Yeni Bir Bahar

Yeni bir baharın kokusu dolmuş yüreğime, tüm şehirlerime işlemiş adeta. Yıllardır kurumuş aşk bahçelerimden, çıkmaz sokak olmuş tüm yollarımdan, yaprak dökmüş ağaçlarıma kadar tüm şehirlerim seni hisseder olmuş artık. Hissettirdiğin tebessüm uğruna tüm bu kelimeler aslında, sevdanın ilk virajında uzun ince bir yola namzet ruhum varlığına meftun şekilde ve gelişine dökülmüş sözlerim, birer gül yaprağı nihayetinde.

Kapanmıştı sevda günlüğünün kirli sayfaları, tozlanmıştı hatıralarım, kül olmuştu ateşim. Yine bir tebessüm uğruna kora dönüştü tüm yüreğim.

Meğer bir tebessüm içinde gizliymiş, benliğim, aşkım, sevdam ve kaybettiğim ab-ı hayatım. Hiç beklemedik bir anda dokundu yüreğime, saçlarımın arasında usulca gezen bir meltem, hiç beklemediğim bir anda dokundu ellerime sihirli bir güneşin ışıkları ve yine hiç beklemediğim bir anda dokundu dudaklarıma bir şairin gizli mısraları gibi.

Şimdilerde seni çiziyorum gökyüzüne, yıldızların gözlerine gülümsediği,  güneşin saçlarına değdiği yerde. Yağmur olup yanaklarımda süzülene kadar gözyaşların ve önümde set oluşturana kadar bulutların yeryüzündeki gölgende yaşamak istiyorum..

 

imza