PS3 sahibi olduğumdan dolayı Assassin’s Creed Rogue oyununu aldım ve oyunu bitirmiş bulunmaktayım. PS3 serisine yakışır bir final oyunu olmuş diyebilirim.

Oyunun ilk başında düşündüğünüz şey sadece oyun çıkarmak için yapılmış bir oyun. Fakat ilerledikçe AC III de ki Achilles’in ayağının neden sakat olduğunu öğreniyorsunuz. Oyun genel manada başları hariç gayet akıcı. Black Flag oyununa göre para ve kaynak toplamak daha kolay olmuş. Onun haricinde Shay’in kavga sahnelerindeki efektleri daha akıcı hale gelmiş.

Oyunun sonunda ise Assassin’s Creed Unity’de deki karakterimiz Arno’nun babasını öldüren suikastçı rolünü üstleniyoruz. Ubisoft’un aslında serisinin artık PS4 de devam edeceğinin güzel bir senaryosu olmuş oldu. İki oyunun bu kadar bağlantılı olmalısı Unity için PS4 almayı cazip hale getiriyor..

Bu Arada hile arayan arkadaşlara tavsiyem, hile aramayın çünkü internette dolaşan hilelerin hiç birisi olmuyor alayı kandırmaca. Zaten, ana senaryoda ilerlerken yan görevlere ufak ufak baksanız kolay şekilde oyunu bitirebilecek kadar güce sahip olursunuz.

Doğru upgradeler için;

-Öncelikle gittiğiniz şehirlerde bina yaptırın ve geliriniz böylelikle süreklilik kazansın.

-Sonra geminizin “hull armor”unu yükseltin ve daha sonra “mortar” ı yükseltin. Gemizin canı arttıkça düşmanı öldürmek için daha fazla fırsatınız olur.

-Ardından para ile Shay’in canını artırmak için hayvan postlarını satın alın ve canınızı yükseltin.

-Son olarak 10.000 E’luk kılıç takımını almanız yeterlidir.

Bu şekilde oyunu bitirmek için hiç zorlanmanıza gerek yok. Geminin upgrade seçeneği çok diye oraya burayı yükseltmeyin.

Kaynaklar(Metal, Tahta vb.) tükendiğinde ise denizde Templar’lara ait olan kısımda müttefik gemileriniz yardımı ile düşman gemilerini kolaylıkla avlayabilirsiniz.

Başka yorumda görüşmek üzere..

Teşekkürler Ubisoft.